in

Lekkoatletyczne ME – Wielki sukces Polski

Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Biało-czerwoni zdobyli 12 krążków.

W niedzielę w ostatnim dniu zawodów błysnęły reprezentantki kraju – wywalczyły na Stadionie Olimpijskim trzy medale: w rzucie młotem złoto zdobyła Anita Włodarczyk i brąz Joanna Fiodorow oraz Sofia Ennaoui srebro w biegu na 1500 m.

Gratulując sportowcom prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze: Wspaniały wynik naszych zawodników na zakończonych dziś lekkoatletycznych ME w Berlinie: 2. miejsce w klasyfikacji medalowej z 12 medalami, w tym 7 złotymi. GRATULACJE i wielkie PODZIĘKOWANIA! Brawo! Brawo! Brawo!

“Serce rosło, jak się patrzyło na naszych zawodników, i to nie tylko tych, którzy rywalizowali w danym momencie na płycie Stadionu Olimpijskiego w Berlinie” – przyznał prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski po powrocie ekipy z mistrzostw Europy.

Zwrócił na to uwagę również minister sportu Witold Bańka. “To były naprawdę piękne, historyczne mistrzostwa; zdobyliśmy 172 punkty, przez co jest to absolutnie najlepszy występ w historii całej polskiej lekkoatletyki” – ocenił.